Archív březen 2009

MARODKA I.FC BATELOV

1.FC Batelov | 31-03-2009

Nepříjemná zpráva se donesla trenérovi A-týmu Cvachovi. Obránce Musil , který se potýká od přípravného zápasu s Horní Cerekví se zraněním kolena, je nucen podstoupit artroskopický operativní zákrok. Mimo hru by měl být do konce měsíce dubna.

I.FC BATELOV - Jiskra DOBRONÍN "B"

A team | 31-03-2009

I.FC BATELOV-Jiskra DOBRONÍN 5-1 (1-0)

Zápas se odehrával na hřišti, které hraničilo se způsobilostí. Sázka na malé hřiště a těžký terén se domácím vyplatila. Od úvodu zápasu jsme byli lepším týmem a tlačili se před svatyni hostů. Střelecké pokusy a nespočet standardních situací končilo až do 25.minuty u brankáře hostů. Poté se v pokutovém území uvolnil Vacek a připravil dobrou střeleckou pozici Polednovi , který se nemýlil. Střelec první branky navíc odmítl zvýšit skóre špatně zahraným pokutovým kopem. Závěr prvního a úvod druhého poločasu patřil hostům, Cháb byl ovšem pozorný. Největší šanci hostujícího celku odvrátil hlavičkou z brankové čáry O.Beseda a přichází trest v podobě pokutového kopu na druhé straně. Ten Vacek v poklidu proměňuje. Po kombinaci v pokutovém území zvyšuje kapitán T.Minařík už na tříbrankový rozdíl, když využívá přihrávky Poledny. Dvacet minut před koncem snižují hosté na dvoubrankový rozdíl. Balon si po standardní situaci sráží Houzar do vlastní sítě. Teoretická šance na případný zvrat v utkání má jenom jepičí život. Po rychlém brejku skóruje Z.Koreš a na konečných 5-1 zvyšuje po rohovém kopu opět T.Minařík , když si naběhne na centrovaný balon P.Besedy. Důležité body zůstávají zaslouženě doma.

Branky: Poledna (Vacek), Vacek (PK), T.Minařík (Poledna), Z.Koreš (T.Koreš), T.Minařík (P.Beseda)

Sestava: Cháb, O.Beseda, T.Minařík, P.Beseda, Z.Kapoun, M.Marek, Houzar, Hlaváček (35.T.Koreš), Vacek, Poledna (77. Chrenovský), Z.Koreš.

I.FC BATELOV - Žďas ŽĎÁR nad SÁZAVOU

Dorost | 31-03-2009

Zápasy 14.kola KP dorostu byly kvůli nezpůsobilému terénu hrací plochy odloženy.

FOTBALOVÉ JARO STARTUJE!

1.FC Batelov | 31-03-2009

Vypadá to, že nám to zima dovolí a proto začne tento víkend všem krajským a okresním klubům na Vysočině fotbalová sezona. Ne jinak tomu bude i pro dvě batelovská mužstva.
V úvodním jarním kole změří hráči A-týmu síly s mužstvem DOBRONÍNA . V souboji týmů ze spodku tabulky nečeká náš tým lehká práce. Hraje se o šest bodů. Prozatimní výsledky zimní přípravy nenasvědčují tomu, že by se měly podzimní výkony našich hráčů výrazněji zlepšit. Na podzim náš tým v Dobroníně ztratil 2 body, když pouze remizoval, přestože byl v utkání lepším týmem. Mužstvo bude postrádat zraněného MUSILA, pravděpodobně P.KOURKA a otazník visí nad D.BRADOU. Diváci se naopak můžou těšit na jeden nečekaný comeback a to pořádný!

O den dříve se na místním stadionu utkají naši dorostenci s hráči ze ŽĎÁRU nad SÁZAVOU. Aspirant na postup do divize si do Batelova jede pro tři body. Odveze si je? Na podzim mu byli naši hráči minimálně vyrovnaným soupeřem.

PŘIJĎTE SE PODÍVAT, JAK SI NAŠI FOTBALISTÉ POVEDOU!

Posily I.FC

1.FC Batelov | 31-03-2009

I.FC BATELOV posílí pro jarní část sezony 2008/09 Marek KALAŠ (hostování z klubu TJ Cejle), Michal HÁJEK (hostování z SK KOSTELEC) a Jan GABRHEL (návrat z hostování v Pelhřimově). Všichni tři hráči by měli být pilíři dorosteneckého týmu v Krajském přeboru. Kalaš a především Hájek by zároveň měli pomoci A-týmu v boji o záchranu v Okresním přeboru.

I.FC BATELOV - TJ Podyjí ČERNÍČ

A team | 31-03-2009

TJ PODYJÍ ČERNÍČ-I.FC BATELOV 4-2 (2-1)

Generálka před vstupen do jarní části sezony se našim hráčům vůbec nepovedla. První poločas se hrála vyrovnaná partie. Domácím jsme minelami v obraně darovali luxusní 2-brankové vedení. V závěru poločasu snížil po rychlém brejku a přihrávce P.Besedy Z.Koreš. Po poločasové bouři v kabině vběhlo do druhé půle úplné jiné mužstvo. Domácí jsme 25.minut kombinačně přehrávali a zaslouženě vyrovnali Chrenovským. Protože další šance zůstali tradičně nevyužity, přišel trest. Po chybném odkopu O.Besedy překonává domácí hráč bezmocného Chába a protože domácí využívají dalšího rychlého kontru, je naše ztráta opět dvoubranková. V závěru zápasu se marně pokoušíme o korekci skóre, domácí naopak několikrát trestuhodně nevyužívají rychlých protiútoků.

Sestava: Cháb - J.Marek (Janoušek), T.Minařík, O.Beseda, L.Kapoun, Chrenovský, P.Beseda, M.Marek, T.Koreš,Poledna, Z.Koreš.

Branky: Z.Koreš, Chrenovský.

I.FC BATELOV - Jiskra DOBRONÍN "B"

A team | 31-03-2009

I.FC BATELOV - Jiskra DOBRONÍN "B" 5-1 (1-0)

Zápas se odehrával na hřišti, které hraničilo se způsobilostí. Sázka na malé hřiště a těžký terén se domácím vyplatila. Od úvodu zápasu jsme byli lepším týmem a tlačili se před svatyni hostů. Střelecké pokusy a nespočet standardních situací končilo až do 25.minuty u brankáře hostů. Poté se v pokutovém území uvolnil Vacek a připravil dobrou střeleckou pozici Polednovi, který se nemýlil. Střelec první branky navíc odmítl zvýšit skóre špatně zahraným pokutovým kopem. Závěr prvního a úvod druhého poločasu patřil hostům, Cháb byl ovšem pozorný. Největší šanci hostujícího celku odvrátil hlavičkou z brankové čáry O.Beseda a přichází trest v podobě pokutového kopu na druhé straně. Ten Vacek v poklidu proměňuje. Po kombinaci v pokutovém území zvyšuje kapitán T.Minařík už na tříbrankový rozdíl, když využívá přihrávky Poledny. Dvacet minut před koncem snižují hosté na dvoubrankový rozdíl. Balon si po standardní situaci sráží Houzar do vlastní sítě. Teoretická šance na případný zvrat v utkání má jenom jepičí život. Po rychlém brejku skóruje Z.Koreš a na konečných 5-1 zvyšuje po rohovém kopu opět T.Minařík, když si naběhne na centrovaný balon P.Besedy. Důležité body zůstávají zaslouženě doma.

Branky: Poledna (Vacek), Vacek (PK), T.Minařík (Poledna), Z.Koreš (T.Koreš), T.Minařík (P.Beseda)

Sestava: Cháb - O.Beseda, T.Minařík, P.Beseda, Z.Kapoun - M.Marek, Houzar, Hlaváček (35.T.Koreš) - Vacek, Poledna (77. Chrenovský), Z.Koreš.

I.FC Batelov - ŽĎAS Žďár nad Sázavou

Dorost | 31-03-2009

Zápasy 14.kola KP dorostu byly kvůli nezpůsobilému terénu hrací plochy odloženy.

Fotbalové jaro startuje!

1.FC Batelov | 27-03-2009

Vypadá to, že nám to zima dovolí a proto začne tento víkend všem krajským a okresním klubům na Vysočině fotbalová sezona. Ne jinak tomu bude i pro dvě batelovská mužstva.

V úvodním jarním kole změří hráči A-týmu síly s mužstvem DOBRONÍNA. V souboji týmů ze spodku tabulky nečeká náš tým lehká práce. Hraje se o šest bodů. Prozatimní výsledky zimní přípravy nenasvědčují tomu, že by se měly podzimní výkony našich hráčů výrazněji zlepšit. Na podzim náš tým v Dobroníně ztratil 2 body, když pouze remizoval, přestože byl v utkání lepším týmem. Mužstvo bude postrádat zraněného MUSILA, pravděpodobně P.KOURKA a otazník visí nad D.BRADOU. Diváci se naopak můžou těšit na jeden nečekaný comeback a to pořádný!

O den dříve se na místním stadionu utkají naši dorostenci s hráči ze ŽĎÁRU nad SÁZAVOU. Aspirant na postup do divize si do Batelova jede pro tři body. Odveze si je? Na podzim mu byli naši hráči minimálně vyrovnaným soupeřem…

PŘIJĎTE SE PODÍVAT, JAK SI NAŠI FOTBALISTÉ POVEDOU!

Posily I.FC

1.FC Batelov | 24-03-2009

I.FC BATELOV posílí pro jarní část sezony 2008/09 Marek KALAŠ (hostování z klubu TJ Cejle) a Michal HÁJEK (hostování z SK KOSTELEC). Oba hráči by měli být pilíři dorosteneckého týmu v Krajském přeboru, záreveň by měli pomoci A-týmu v boji o záchranu v Okresním přeboru.

Příprava 2009

A team | 23-03-2009

TJ PODYJÍ ČERNÍČ - I.FC BATELOV 4-2 (2-1)

Generálka před vstupen do jarní části sezony se našim hráčům vůbec nepovedla. První poločas se hrála vyrovnaná partie. Domácím jsme minelami v obraně darovali luxusní 2-brankové vedení. V závěru poločasu snížil po rychlém brejku a přihrávce P.Besedy Z.Koreš. Po poločasové bouři v kabině vběhlo do druhé půle úplné jiné mužstvo. Domácí jsme 25.minut kombinačně přehrávali a zaslouženě vyrovnali Chrenovským. Protože další šance zůstali tradičně nevyužity, přišel trest. Po chybném odkopu O.Besedy překonává domácí hráč bezmocného Chába a protože domácí využívají dalšího rychlého kontru, je naše ztráta opět dvoubranková. V závěru zápasu se marně pokoušíme o korekci skóre, domácí naopak několikrát trestuhodně nevyužívají rychlých protiútoků.

SESTAVA: Cháb - J.Marek (Janoušek), T.Minařík, O.Beseda, L.Kapoun - Chrenovský, P.Beseda, M.Marek, T.Koreš -Poledna, Z.Koreš.

BRANKY: Z.Koreš, Chrenovský.

Příprava 2009

A team | 21-03-2009

A-mužstvo I.FC Batelov sehraje v neděli 22.dubna poslední přípravné utkání před jarní částí soutěže. Soupeřem mu bude tým TJ Podyjí Černíč. Sraz na utkání: 12.45h na areálu I.FC! Místo utkání: Černíč.

Jarní příprava 2009

Dorost | 20-03-2009

přípravné zápasy na jarní sezónu

8.3. Žirovnice ve 12.00h - konání zápasu um. tráva Pelhřimov

Jarní příprava 2009

A team | 20-03-2009

přípravné zápasy na jarní sezónu

28.2. Kostelec - čas bude upřesněn - konání zápasu um. tráva Pelhřimov

1.3. Horní Cerekev v 15.30h - konání zápasu um. tráva Pelhřimov

15.3. Žirovnice v 16.00h - konání zápasu um. tráva Pelhřimov

22.3. Černíč v 14.00h - bude upřesněno dle stavu hracích ploch

Podzim 2008

1.FC Batelov | 20-03-2009

Z mimo sportovních aktivit je pro letošní rok třeba zmínit a vyzdvihnout realizaci automatického zavlažovacího systému hlavního hřiště. Realizace byla finančně velmi náročná. Při této příležitosti je třeba poděkovat za finanční injekci vedení našeho městysu, dále firmě ELMA s.r.o. za zhotovení veškerých elektroinstalačních prací spojených s tímto projektem a v neposlední řadě každému, kdo se podílel na zhotovení díla. V závislosti na této finančně vyčerpávající akci jsme získali peníze na další činnost prostřednictvím pořádání tanečních zábav a oslovením mnoha sponzorů, i těm patří velké díky. Protože se blíží vánoční svátky, tak Vám všem přeje vedení 1.FC Batelov klidné prožití těchto svátků a do nového roku pevné zdraví.

Podzim 2008

A team | 20-03-2009

"A" mužstvo (12. místo - 16bodů) na jaře sestoupilo z I.B třídy do okresního přeboru. Tým trenéra Cvacha sice zůstal pohromadě, bylo ovšem otázkou, jak se vypořádá se sestupem. Ne každé sestupující mužstvo z I.B třídy totiž tento přechod zvládne a to se potvrdilo i v batelovském případě. V soutěži, kde se nacházejí převážně bojovné týmy, dokázali naši hráči se svými soupeři odehrát zápasy, kdy byli herně daleko lepším týmem, vyrovnané i ty, kdy tahali za kratší konec. Takových bylo sice méně, ale i tak pravidelně sbírat body ve větší části podzimu nedokázali. Příčinou byly hlavně chyby v obranné fázi, nedůraz v koncovce a někdy větší chuť poprat se o lepší výsledek. Po 9.kole mužstvo spadlo až na 14.pozici! Tým se zvedl a začíná dělat body až s návratem Z.Kapouna a T.Minaříka (větší část podzimu absentoval) do sestavy. Paradoxně nejlepší zápas podzimu odehráli naši hráči v posledním kole na velice horké půdě v Kněžicích, kde po dobrém kolektivním výkonu zaslouženě zvítězili. Věřme, že ve vítězném duchu budou naši hráči pokračovat také na jaře...

Podzim 2008

B team | 20-03-2009

Rezervní tým (4.místo - 18bodů) začal sezonu excesem v podobě inzultace pomezního rozhodčího I.Plachým. Mužstvo za to zaplatilo odečtením 6 bodů, vysokou finanční pokutou a hráč tříletým distancem. Celý podzim se mužstvo, které se po problémových letech stabilizovalo, prezentovalo vyrovnanými výsledky a po podzimní části soutěže se usadilo v popředí tabulky.

Podzim 2008

Dorost | 20-03-2009

Batelovští dorostenci dostali díky dobrým výkonům a výsledkům v předcházejícím ročníku I.A třídy možnost postupu do krajského přeboru (nejvyšší soutěž této kategorie v kraji Vysočina). Po důkladném zvážení toho, zda je klub schopen splnit podmínky pro tuto soutěž (sestavit dva dorostenecké týmy - starší/mladší, doplnění trenérského týmu, zajištění početné pořadatelské služby na domácí zápasy, zvýšené cestovní náklady a náklady na rozhodčí), aby mohl náležitě reprezentovat, bylo této nabídky využito. Starší dorostenci (11.místo - 10bodů) se v první polovině podzimní části soutěže i přes náročný los prezentovali sympatickými výkony a dokázali sbírat také body. Druhá část už tolik radosti nepřinesla. Přestože nebyli fotbalově horší, s papírově slabšími soupeři body převážné ztráceli. Většinou rozhodl silnější týmový duch soupeře, morálka a chabá koncovka. Když si vezmeme, že se naši hráči měřili s týmy jako Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Třebíč, jejichž mládežnická základna a možnost výběru hráčů je v porovnání s naší na daleko vyšší úrovni, je současné 11.místo příslibem pro jarní část. Prozatím se zdá, že pro mladší dorostence (13.místo - 6bodů) je tato soutěž nad jejich síly. Musíme si ovšem uvědomit, že jádro týmu tvoří v minulém ročníku tolik úspěšní starší žáci a navíc někteří z nich do této kategorie nadále spadají. Letošní ročník proto berme, jako rok sbírání zkušeností. Poděkování za dosažené výsledky, tréninky a starosti s dorosteneckými týmy patří trenérům Z.Kapounovi, J.Plachému a L.Chrenovskému.

Podzim 2008

Žáci | 20-03-2009

Batelovští žáci jsou tradičním účastníkem krajské I.třídy. Jako každé léto, stála také letos výkonná rada před otázkou, zda soutěž přihlásit. Po loňském úspěšném ročníku, kdy žáci obsadili 2.místo totiž většina hráčů věkově přešla do mladšího dorostu a nebyla jistota, zda se podaří tým starších žáků vůbec sestavit. Omlazený tým starších žáků (6.místo - 15bodů) nezklamal a podzimní část soutěže zvládl. Je potřeba vyzdvihnout výkony starších hráčů, kteří byli mladším po fotbalové stránce příkladem a tým táhli. Tým mladších žáků (10.místo - 3body) se prozatím nachází na posledním místě. Pro nedostatek hráčů této kategorie za mužstvo pravidelně nastupují kloučci z přípravky, což se projevuje na výsledcích. V budoucnu se výsledky jistě dostavý. Poděkování za dosažené výsledky, tréninky a starosti se žákovskými týmy patří trenérům Z.Korešovi, L.Vostálovi a M.Janouškovi.

Podzim 2008

Přípravka | 20-03-2009

Svěřenci trenérů Z.Kupky a R.Chaloupky obsadili v konkurenci sedmi týmů okresního přeboru 3.místo. Za předvedené výkony zaslouží kluci pochvalu. Po předešlých slabších letech se dokázali výsledkově prosadit. Někteří už navíc nakoukli do mladších žáků. Tým to samozřejmě trochu oslabilo, ale dostali možnost se otrkat ve vyšší kategorii a na jejich místě dostali šanci zase mladší.

zobrazit menu